Background Image

Sous Vide vepřová panenka obalená ve slanině v hořčičné omáčce

1 0
Sous Vide vepřová panenka obalená ve slanině v hořčičné omáčce

Sdílejte ji ve své sociální síti:

Nebo můžete jednoduše kopírovat a sdílet tuto adresu URL

Ingredience

Úprava dávek:
1 kus vepřová panenka
8 plátků slanina
1 šálek Demi-Glace
1 polévková lžíce polohrubá mouka
1 polévková lžíce Dijonská hořčice
1 polévková lžíce máslo
1/4 šálku rozpuštěné máslo
na ochucení sůl
na ochucení černý pepř

Vepřové na vepřovém. Ač se to může zdát podivné, výsledkem je dokonale připravená vepřová panenka.

Vlastnosti:
  • Gril

Ingredience

Recept

Sdílet

Postup

1
Hotovo
15 minut

Připravíme si vepřové maso.

Základem je velký kus vepřové panenky. Tu očistěte od všech nerovných špiček. Díky tomu bude vaše jídlo vypadat velice luxusně. Následně si připravte proužky slaniny. Bude jich potřeba přesně tolik, aby zabalily celou délku vepřové panenky, Je také třeba, aby se plátky mírně překrývaly. Položte vepřovou panenku přes jeden okraj slaniny, kterou jste si vyrobili, a srolujte ji až na druhý konec.

Standardně by nyní bylo třeba tuto roládu zajistit nějakým řeznickým provázkem nebo párátky, abyste měli jistotu, že proužky slaniny zůstanou na svém místě. To ale tentokrát není potřeba. Rolku pevně uzavřeme v sous vide sáčku a slanina určitě zůstane na místě a během vaření se ještě více na maso přitiskne. Nedoporučuji ale v tuto chvíli panenku kořenit. Sůl ze slaniny bude stačit, aby poskytla ideální množství solil.

2
Hotovo
4 hodiny 10 minut

Začneme vařit

Opatrně vložte vepřovou panenku obalenou slaninou do sous vide sáčku a ujistěte se, že proužky slaniny zůstanou tam, kde mají. Sáček pevně uzavřete, aby se slanina při pečení neuvolnila. Vařte v sous vide lázni po dobu 2 hodin při 60°C, až 4 hodiny. Získáte tak skutečně jemnou texturu masa. Při vaření do 2 hodin bude mít maso příjemnou chuť. Fotografie ukazují maso právě po 2 hodinách vaření.

3
Hotovo
5 - 10 minut

Rozpalte pánev

Rozpalte nepřilnavou pánev a začněte na ní maso opékat. Bude dobré začít opékat slaninu na otevřené straně, aby se srazila a pak roládu jednou za čas otočit, aby byla stejnoměrně propečená. To by nemělo trvat déle než 5 minut. Určitě je ale dobré maso sledovat a podle oka zhodnotit stav. Následně nechte vepřové maso odpočinout stranou na prkénku. Tuk ze slaniny chceme na pánvi zachovat, použijeme ho pro přípravu omáčky.

4
Hotovo
10 minut

Omáčka

K tuku ze slaniny přidáme asi lžíci mouky. Opražíme dohněda, omáčka bude mít krásnou hnědou barvu a co je nejdůležitější - zbavíme se té syrové "moučné" chuti.

5
Hotovo
10 minut

Vyšleháme demi-glace a přidáme hořčici

Vyšleháme asi hrnek až hrnek a půl demi-glace. Protože výroba demi-glace by pro takto malou porci byla náročná, pořídila sem si pro tyto účely hotovou v krámě. Nechte pánev povařit a poté vmíchejte 1 nebo 2 lžíce dijonské hořčice. Jakmile omáčka dosáhne konzistence, která stačí na potažení zadní části lžíce, vypněte teplo a zašlehejte do ní kousky studeného másla. To dodá omáčce lesk a bohatost, kterou potřebuje. V případě potřeby dochuťte trochou soli a pepře. Teď už stačí jen maso spojit s omáčkou - přelít omáčku a servírovat.

blank

Monika Braunová

Miluji vaření, ač jsem v podstatě neustále začátečník. Nyní sem objevila i sous vide vaření a byla to láska na první pohled. Recepty vybírám tak, aby je mohl i náš malý chlapec nebo praděda. Maso je jemné, šťavnaté. Budu ráda, když se semnou přidáte na cestu objevování této nádherné metody přípravy jídla.

Sous-Vide-kuře-Ballotine-konečný výsledek
předchozí
Sous Vide kuřecí Balotina
krevety s pomerančovou omáčkou - sousvide
další
Koktejlové krevety s pomerančovo-kaparovou omáčkou
Sous-Vide-kuře-Ballotine-konečný výsledek
předchozí
Sous Vide kuřecí Balotina
krevety s pomerančovou omáčkou - sousvide
další
Koktejlové krevety s pomerančovo-kaparovou omáčkou

Přidejte svůj komentář