Background Image

Foie gras s portským vínem technikou sous-vide

0 0
Foie gras s portským vínem technikou sous-vide

Sdílejte ji ve své sociální síti:

Nebo můžete jednoduše kopírovat a sdílet tuto adresu URL

Ingredience

Úprava dávek:
1 ks kachní játra pokojová teplota
6 g sůl
2 g pepř
2 g cukr
100 ml portské víno

Lahodná kachní játra, která nesmí chybět v žádném francouzském menu!

Vlastnosti:
  • Bezlepkový

Ingredience

Recept

Sdílet

Francouzská klasika, která je snadná na přípravu a povznese vaše předkrmy o několik úrovní výše. Recept na foie gras, neboli tučná játra z kachny (případně husy), vám představujeme v oblíbené variantě s portským vínem.

Postup

1
Hotovo

Příprava

Nejprve od sebe oddělte jednotlivé laloky jater. Pečlivě z nich odstraňte žíly a dochuťte je solí, pepřem, cukrem a portským vínem.

2
Hotovo

Zabalení

Vytvarujte z jater váleček a zabalte jej do potravinářské fólie. Vložte do pytlíku pro sous-vide techniku a vytvořte v něm vakuum.

3
Hotovo

Vaření

Ponořte játra do lázně o teplotě 57 °C a vařte po dobu 40 min při stálé teplotě.

4
Hotovo

Odležení

Poté váleček vnořte do ledové lázně, abyste zastavili proces vaření. Nechte odležet v lednici po dobu 2-3 dnů.

5
Hotovo

Podávání

Před podáváním odstraňte fólii a nakrájejte foie gras na plátky.

6
Hotovo

Tip na závěr

Pokud byste rádi ochutnali i jiné chuťové varianty kachních jater, nahraďte portské víno kořením. Skvělou volbou jsou například kari, sladká paprika nebo vanilka.

blank

Ivana Tulpová

Cestovatelka s perem a vidličkou v ruce. Při svých cestách nevynechá žádnou příležitost k dlouhé konverzaci o jídle a víně.

předchozí
Sous vide jablka se skořicovým středem
další
Hovězí bůček na grilu
předchozí
Sous vide jablka se skořicovým středem
další
Hovězí bůček na grilu

2 Comments Skrýt komentáře

Dobrý den zajímavý recept. Mají se játra před nebo po uvaření rozkútrovat, semlít ? Jinak nechápu obrázek, textura se zdá být jemná . Nevím jak toho dosáhnout. Děkuji

Rozhodně nekutrovat. Foie Gras nejsou klasická játra. Díky ztučnění se chovají spíš jako hrouda másla. Pro lehčí odstranění žilek je lepší je nechat trochu povolit v pokojové teplotě. Při odžilkování se mi je vždy povede rozbombardovat na více kusů. Ale to nevadí. Místo portského použíám cognac. Takže pěkně pokropit, potom nakořenit smíchanou směsí soli, cukru a pepře. Poté seskládat na folii do válečku, jemně stlačit a zamotat jako bonbon. Poté ještě jednu vrstvu folie a obět zabombonovat. Pak na pár místech bonbon propíchnout a zavakuovat. Během zpracování a vakuování poněkud změkne. Takže šup s ním na noc do lednice. Ztuhne a chutě se propojí. Druhý den usouvit, vychladit, nechat klidně odležet dva až tři dny a podávat s křupavou bagetou.

Přidejte svůj komentář