Background Image

Sous Vide Kalbi žebra s bramborovou kaší Kimchi

0 0
Sous Vide Kalbi žebra s bramborovou kaší Kimchi

Sdílejte ji ve své sociální síti:

Nebo můžete jednoduše kopírovat a sdílet tuto adresu URL

Ingredience

Úprava dávek:
500 gramů vepřová žebírka
1/2 šálku Kalbi marináda
4 velké brambory
1 šálek polotučné mléko
114 gramů máslo
1/2 šálku nakrájené kimchi
1/2 šálku strouhaný Cheddar
dle chuti sůl
1/2 šálku sojová omáčka
1/2 šálku hnědý cukr
1/4 šálku Mirin
2 lžíce sezamový olej
2 lžíce sezamová semínka
kousek o velikosti palce zázvor
1 Asijská hruška
1 malá cibule
1/4 šálku Gochujang (volitelně)

Vyzkoušejte něco nového pro své příští grilování. Vydejte se pro inspiraci do Koreje!

Vlastnosti:
 • Gril
Kuchyně:

  Ingredience

  Recept

  Sdílet

  Dokažme si, že korejské jídlo, je vynikající jídlo. Je to také jasný důkaz, že v korejském jídle je víc než jen Kimchi a Bulgogi.

  Číst
  Jak vybrat správné brambory pro přípravu hranolek?

  Postup

  1
  Hotovo
  5 minut

  Příprava masa

  Ujistěte se, že odloupnete tu tenkou membránu na kostní straně vašich vepřových žeber. Právě ona totiž může zabránit tomu, aby se marináda propracovala skrz na skrz. Navíc bude membrána při vaření tuhá a špatně žvýkatelná.

  2
  Hotovo
  5 minut

  Příprava omáčky

  Smíchejte všechny v mixéru sojovou omáčku, hnědý cukr, Mirin, sezamový olej, sezamová semínka, nastrouhaný zázvor, nastrouhanou asijsou hrušku, cibuli a Gochujang. A tím je marináda hotová.
  Marinádu Kalbi jsem ale také viděla v korejských specializovaných obchodech. Nicméně pokud pracujete s malých dávkách, řekněme za kilogram masa, je to levnější varianta. Koupit celou láhev sójové omáčky, sezamový olej a plnou vanu Gochujang se může ukázat jako ekonomičtější, pouze pokud jsou základními ingrediencemi ve vaší kuchyni. Zase je ale nutno podotknout, že v tomto případě chutnají ty kupované omáčky lépe.

  3
  Hotovo
  12 hodin 10 minut

  Žebra do sáčku s marinádou a nechat uležet

  Vepřová žebírka a marinádu vložte do sous vide sáčku a ideálně nechte přes noc v lednici marinovat. Pokud nemáte tolik času, je to v pořádku. Tato žebírka budeme vařit 12 hodin, aby se mohla marinovat a vařit zároveň. Bez obav i tak bude výsledek stát za to. 12 hodin při 74℃ mi stačilo k tomu, aby tato žebírka vyšla dokonale šťavnatá a křehká zároveň. Po 12 hodinách vaření zůstane uvnitř sous vide sáčku spousta šťávy. Tu v hrnci nad sporákem necháme zredukovat na polevu.

  4
  Hotovo
  15 minut

  Jde se na kaši

  Stejně jako váš osvědčený recept, i tento začíná vařením a poté rozmačkáním brambor. Po rozmačkání přidáme bramborám ten správný korejský šmrnc! Na pánvi osmahněte nakrájené kimchi (ano, ty, které jsou v lahvích). Po chvilce dejte Kimchi dejte stranou, z pánve, aby se nepřipeklo a na stejné pánvi opečte bramborovou kaši.

  5
  Hotovo
  5 minut

  Přidejte mléko

  Kolik mléka? Tolik, kolik dokážou brambory absorbovat, aniž by výsledná hmota příliš tekla. Vypněte oheň, poté vmíchejte restované kimchi, trochu nastrouhaného čedaru, trochu másla, špetku soli a pepře. Čedar kromě své ostré chuti dodá této kaši živější oranžový odstín, který se opravdu hodí k tomu, že je s příchutí Kimchi. Nyní už jen stačí na talíř nandat kaši a přidat žebra.

  blank

  Monika Braunová

  Miluji vaření, ač jsem v podstatě neustále začátečník. Nyní sem objevila i sous vide vaření a byla to láska na první pohled. Recepty vybírám tak, aby je mohl i náš malý chlapec nebo praděda. Maso je jemné, šťavnaté. Budu ráda, když se semnou přidáte na cestu objevování této nádherné metody přípravy jídla.

  sri ratcha medová křídla sousvide - úvodní fotka
  předchozí
  Medová křídla Sri Racha
  jehněčí
  další
  Čerstvé tagliolini se Sous-Vide jehněčím kolínkem
  sri ratcha medová křídla sousvide - úvodní fotka
  předchozí
  Medová křídla Sri Racha
  jehněčí
  další
  Čerstvé tagliolini se Sous-Vide jehněčím kolínkem

  Přidejte svůj komentář