• Domů
 • Dipy
 • Japonská majonéza (ve stylu Kewpie)

Japonská majonéza (ve stylu Kewpie)

0 0
Japonská majonéza (ve stylu Kewpie)

Sdílejte ji ve své sociální síti:

Nebo můžete jednoduše kopírovat a sdílet tuto adresu URL

Ingredience

90 g žloutek
18 g sušený vaječný žloutek
45 g ocet
45 g voda
9 g glukózový sirup
9 g sůl
3 g glutaman sodný
0,6 g sojový lecitin tekutý
300 g olej rostlinný (podle chuti)

Japonská majonéza s výraznou chutí.

Kuchyně:

  Ingredience

  Recept

  Sdílet

  Japonskou majonézu (a obzvláště potom tu značky Kewpie) milují lidé po celém světě. Je pěkně nažloutlá, nádherně se roztírá a disponuje jedinečnou pikantní chutí. Bohužel, v našich luzích a hájích je nákup japonské majonézy dosti problematický, nehledě na to, že 500 gramové balení stojí klidně i dvě stovky. V tomto receptu vám prozradíme, jak si japonskou majonézu připravit doma, levněji a bez éček.

  Postup

  1
  Hotovo

  Mixujeme

  Do mixéru přidáme žloutky, ocet, vodu, sušené vaječné žloutky, glukózový sirup, sůl, MSG (glutamát sodný) a tekutý sojový lecitin. Mixujeme na nejnižší rychlost. Pokud je třeba, setřeme hmotu ze stěn, aby se vše dobře promíchalo.

  2
  Hotovo

  Přidáme olej

  Během šlehání do mixéru pomalu přidáváme olej, dokud hmota neztuhne.

  Tip: Každý olej majonéze přidá trošku jinou chuť. Velmi dobrý je například tymiánový olej.

  3
  Hotovo

  Dochutíme

  Do majonézy můžeme přidat koření podle chuti. K dochucení japonské majonézy se běžně používá mletý kmín, drcený čerstvý křen, černý pepř atp.

  blank
  Podávejte
  předchozí
  Skvělé sous vide hranolky
  Kubánský sendvič (se sous vide marinovanou plecí)
  další
  Kubánský sendvič (se sous vide marinovanou plecí)
  Podávejte
  předchozí
  Skvělé sous vide hranolky
  Kubánský sendvič (se sous vide marinovanou plecí)
  další
  Kubánský sendvič (se sous vide marinovanou plecí)

  5 Comments Skrýt komentáře

  Dobrý den, prosím kde jste vzal, že glutaman sodný je škodlivý? Co vím já, žádná studie škodlivost glutamanu neprokázala…

  Dobrý den, posíláte odkaz, nicméně výsledek žádné studie na těch stránkách nevidím. Co vím já, na škodlivost glutamanu sodného bylo provedeno několik nezávislých studií, žádná z nich ovšem jeho škodlivost neprokázala. To, že se někde na internetu nachází informace, že glutaman sodný je škodlivý, ještě neznamená, že to tak je. Instituce glutaman sodný pomalu “pouštějí”, což mi připomíná situaci stejnou, jako se kdysi nesla ohledně konzumace vajíček a vysokého cholesterolu. Příště vám doporučuji nezobat z ruky na potkání každé tvrzení, ale nejprve si najít relevantní, podložené informace… než uděláte nějaké závěry a tuto informaci budete jako zaručeně pravdivou posílat dále.

  Zdravím, nemal som v pláne sa nejako zapájať,s glutamanom varím,ale že by bol úplne nezavadný,na testoch na zvieratách a niečo na tom bude sa dokázalo, že mláďatá, čiže deti ktoré majú v rannom veku príjem glutamanu, jednoducho povedané spáli im to niečo v mozgu, čo je zodpovedné za príkaz že je človek nájdený, čiže vedie to k obžerstvu a obezite, žiadne detská doktorka vám práškovú polievku pre dieťa neodporučí….

  Přidejte svůj komentář