Základním pojmem arabské kuchyně je pohostinnost.
Slavnostní večeře a oslavy obvykle zahrnují velké množství jehněčího (nebo telecího) masa, kuřecího masa, rýže, dušené zeleniny s rajčatovou omáčkou a pokrmů ochucených různými bylinkami a kořením. Součástí je i několik dalších příloh a salátů.
K jídlu neodmyslitelně patří čaj, který je oblíbeným teplým nápojem a neustále se konzumuje. Nechybí ani káva.
Blízkovýchodní strava se skládá z mnoha ingrediencí, které se v americké kuchyni běžně nepoužívají, jako jsou čočkové polévky, fazole fava, olivový a sezamový olej, olivy, sýr feta a datle.
Některá arabská jídla vyžadují hodně času na přípravu, například plněné hroznové listy, plněné cukety, zelené papriky nebo zelí.
Muslimští Arabové nekonzumují vepřové maso ani alkohol. Přesto se na arabském trhu v mnoha arabských zemích, jako je Irák, Libanon, Egypt a Sýrie, prodává vepřové maso a různé likéry a alkohol, protože křesťanští Arabové tyto produkty konzumují.
Slovo „halal“ znamená „povolený“, je to způsob označení masného výrobku, který byl rituálně poražen, podobně jako židovská „košer“ tradice.
© 2024 Česká Sous Vide kuchařka s online recepty zdarma, které snadno připravíte u vás doma. Zdroje ChefSteps, Anovaculinary, Recipetineats, ... / Kontakt